Mecz Bayern Munich kontra VfB Stuttgart, wynik końcowy 3-0

W sobotę wieczorem na Allianz Arena odbył się mecz pomiędzy drużynami Bayernu Monachium i VfB Stuttgart. Bayern zdominował spotkanie, zwyciężając 3-0. Wynik na przerwę wynosił 1-0, a gole zdobyli Lewandowski, Müller i Sané. Mecz ten odbył się w ramach 15. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Relacja z meczu Bayern Munich - VfB Stuttgart

17 grudnia 2023 roku na stadionie Allianz Arena odbył się mecz pomiędzy drużynami Bayern Munich a VfB Stuttgart w ramach 15. kolejki Bundesligi.

Spotkanie zaczęło się od szybkiego uderzenia gospodarzy. Już w 2. minucie Harry Kane ustawił wynik na 1-0, wykorzystując asystę Leroya Sané.

Pierwsza połowa była zdecydowanie pod dyktando Bayernu, jednak piłkarze VfB Stuttgart także stawiali twardy opór, co utrzymywało napięcie na boisku.

W drugiej połowie Bayern Munich kontynuował swoją dominację, a Harry Kane podwyższył prowadzenie swojego zespołu strzelając drugiego gola w 55. minucie.

Następnie na listę strzelców wpisał się Kim Min-Jae, który w 63. minucie ustalił wynik na 3-0, wykorzystując asystę Andreja Pavlovicia.

Warto zauważyć, że obie drużyny nie szczędziły się na boisku, co potwierdzają żółte kartki, którymi byli ukarani zawodnicy obu ekip.

Maximilian Mittelstädt z VfB Stuttgart otrzymał żółtą kartkę w 31. minucie, natomiast Atakan Karazor i Jamie Leweling dołączyli do niego odpowiednio w 69. i 82. minucie.

W kolejnych spotkaniach Bayern Munich zmierzy się z VfL Wolfsburg, 1899 Hoffenheim oraz Werderem Brema, natomiast VfB Stuttgart czekają starcia z FC Augsburg, Borussią Monchengladbach oraz Bournemouth.

Nieustające wsparcie kibiców oraz zaangażowanie zawodników sprawiły, że mecz ten dostarczył wiele emocji i pięknych akcji piłkarskich, pozostawiając miłośników piłki nożnej już teraz z niecierpliwością oczekujących na kolejne starcia obu drużyn.