Bayern Munich vs RB Leipzig, wynik meczu: 2-1

W sobotni wieczór na Allianz Arena odbył się niezwykle emocjonujący mecz pomiędzy Bayernem Monachium a RB Lipsk. Po bezbramkowej pierwszej połowie, obie drużyny zaprezentowały wysoką jakość gry, zakończoną zwycięstwem Bayernu 2-1. Spotkanie to miało miejsce 2 dni temu, dokładnie 24 lutego o godzinie 17:30, w ramach 23. kolejki Bundesligi.

Relacja z przebiegu meczu Bayern Munich - RB Leipzig

Wczoraj na Allianz Arena odbył się bardzo emocjonujący mecz pomiędzy Bayernem Monachium a RB Lipsk. Obydwie drużyny starały się zaprezentować piłkarską jakość i walkę o każdą piłkę.

Początek spotkania okazał się być wyrównany, z obiema drużynami starającymi się narzucić swój styl gry. Bayern Monachium, grający na własnym terenie, starał się dominować, ale zawodnicy RB Lipsk nie zamierzali ustępować.

Pierwszą bramkę meczu zdobył Harry Kane dla Bayernu Monachium w 56. minucie, po asyście Jamala Musiali, otwierając wynik na korzyść gospodarzy.

Jednak RB Lipsk nie zamierzał się poddać i odpowiedział bramką Bartosza Šeško w 70. minucie po podaniu od Dani Olmo, wyrównując stan meczu.

Ostatnie minuty spotkania to prawdziwa dawka emocji. Harry Kane okazał się bohaterem Bayernu Monachium, strzelając bramkę na wagę zwycięstwa w 90. minucie po zagraniu Erika Choupo-Motinga.

Ostatecznie Bayern Monachium pokonał RB Lipsk 2-1, zapewniając sobie cenne trzy punkty w walce o mistrzostwo ligi.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. Sędzia Sascha Stegemann musiał ukarać żółtymi kartkami kilku zawodników obu drużyn za faule i niesportowe zachowanie.

Następne mecze dla Bayernu Monachium to starcia z SC Freiburg, Lazio i FSV Mainz 05. RB Lipsk zmierzy się z Vfl Bochum, Realem Madryt oraz SV Darmstadt 98.