Mecz między Union Berlin i Bayern Munich dnia 2024-04-20 16:30 - 1-5

W miniony wtorek, Union Berlin podejmował na swoim stadionie, Stadionie An der Alten Försterei, potężnego rywala - Bayern Munich, w ramach 30. kolejki niemieckiej Bundesligi. Mecz ten okazał się jednak jednostronną dominacją gości, którzy pewnie triumfowali wynikiem 5-1, po prowadzeniu 2-0 na przerwę. Spotkanie to miało miejsce w dniu 20 kwietnia 2024 roku o godzinie 16:30, co oznacza, że od tamtego momentu minęły już dwa dni.

Union Berlin 1-5 Bayern Munich

W meczu 30. kolejki Bundesligi na Stadionie An der Alten Försterei drużyna Union Berlin podejmowała potentatów z Bayernu Monachium. Sędzią głównym spotkania był Sven Jablonski z Niemiec. Atmosfera na stadionie była gęsta od oczekiwań i emocji, gdyż obie drużyny miały wiele do udowodnienia.

Pierwsza połowa rozpoczęła się z determinacją po obu stronach, jednak to Bayern zdołał otworzyć wynik meczu. W 29. minucie Leon Goretzka zdobył bramkę po asyście z rzutu rożnego udzielonej przez Leroya Sane. Gospodarze próbowali odpowiedzieć, ale defensywa gości była niezłomna. Na korzyść Bayernu przemówił także Harry Kane, który w doliczonym czasie pierwszej połowy podwyższył prowadzenie na 2-0.

Druga połowa okazała się jeszcze bardziej brutalna dla Union Berlin. Thomas Müller, wspomagany przez Erica Maxim Choupo-Motinga, zdobył bramkę w 53. minucie, podnosząc wynik na 3-0. Momentami gospodarze mieli problemy z utrzymaniem się przy piłce, co wykorzystał Mason Tel, strzelając czwartego gola dla Bayernu w 61. minucie, ponownie po wsparciu ze strony Kane'a.

Ostatniego gwoździa do trumny Union wbił ponownie Thomas Müller, tym razem w 66. minucie. Wynik 5-0 zdecydowanie nie pozostawiał złudzeń co do dominacji gości. Mimo to, na koniec meczu w 90. minucie Yorbe Vertessen zdołał zdobyć honorowego gola dla gospodarzy po asyście Robina Gosens'a, ustalając wynik meczu na 1-5.

Union Berlin otrzymał w sumie [ilość] żółtych kartek, podczas gdy Bayern Munich zebrał [ilość] takich upomnień. Żadna z drużyn nie otrzymała czerwonej kartki, co świadczyło o zaciętości, ale także fair play na boisku.

Bayern Munich udowodnił swoją klasę i skuteczność, a Union Berlin będzie musiał szybko otrząsnąć się po tej porażce, patrząc już w przyszłość i nadchodzące spotkania z Borussią Monchengladbach, Vfl Bochum oraz 1.FC Köln. Z kolei Bayern czekają starcia z Eintrachtem Frankfurt, Realem Madryt oraz VfB Stuttgart. Po takim widowisku jakie mieliśmy okazję zobaczyć, fani piłki nożnej na pewno czekają z niecierpliwością na kolejne starcia obu drużyn.