Bayern Munich vs FSV Mainz 05, wynik spotkania: 8-1

W ostatnim starciu Bundesligi Bayern Monachium zmierzył się z FSV Mainz 05 na własnym terenie w Allianz Arena. Mecz odbył się 9 marca o godzinie 14:30, a końcowy wynik to imponujące zwycięstwo 8-1 dla gospodarzy. Bayern prowadził 3-1 po pierwszej połowie, pokazując swoją dominację na boisku.

Sprawozdanie z Meczu

Wczorajsze widowisko na Allianz Arena było prawdziwym festiwalem bramek, który zakończył się spektakularnym zwycięstwem Bayernu nad FSV Mainz 8-1. Gospodarze od samego początku narzucili swój styl gry, a efektywność w wykańczaniu akcji była imponująca.

Na 13. minucie Harry Kane otworzył wynik meczu po zagraniu J. Musiala, co tylko podkręciło atmosferę na stadionie. Bayern kontrolował tempo gry, co zaowocowało drugą bramką, tym razem było to dzieło L. Goretzki w 19. minucie.

Jednak FSV Mainz nie zamierzało się poddać i zdołało odpowiedzieć bramką B. Grudy w 31. minucie, zmniejszając różnicę. Na chwilę przed przerwą Harry Kane ponownie wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik na 3-1.

Po zmianie stron Bayern kontynuował swoją skuteczną grę. Na 47. minucie Thomas Müller zdobył czwartego gola dla gospodarzy, a następnie J. Musiala i Harry Kane zwiększali przewagę swojej drużyny kolejno w 61. i 70. minucie.

Sytuacja Mainz stawała się coraz trudniejsza, a kolejne bramki zdobywali Serge Gnabry i ponownie L. Goretzka. Ostateczne 8-1 na korzyść Bayernu potwierdziło ich dominację w tym spotkaniu.

Spotkanie nie obyło się bez kartek, Konrad Laimer z Bayernu dostał żółtą kartkę już w 5. minucie, natomiast Silvan Widmer z Mainz został ukarany kartką w 84. minucie. Czerwone kartki nie zostały pokazane żadnemu z zawodników.

Po tak spektakularnym zwycięstwie Bayern Munich spogląda teraz w przód, gdzie czekają ich kolejne wyzwania - spotkania z SV Darmstadt 98, Borussia Dortmund oraz FC Heidenheim. FSV Mainz 05 będzie musiał szybko otrząsnąć się po tej porażce, ponieważ ich kolejne przeciwnicy to Vfl Bochum, RB Leipzig i ponownie SV Darmstadt 98.