Spotkanie Bayer Leverkusen vs Bayern Munich, wynik 3-0

W sobotni wieczór na BayArena odbył się zacięty mecz pomiędzy drużynami Bayer Leverkusen i Bayern Munich w ramach 21. kolejki niemieckiej Bundesligi. Bayern Munich okazał się zdecydowanie lepszy od swojego rywala, zwyciężając 3:0. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 na korzyść Bayernu Munich, a ostateczne zwycięstwo zostało przypieczętowane bramkami zdobytymi po przerwie. To było starcie, które na pewno zostanie zapamiętane przez kibiców obu drużyn.

Mecz pomiędzy Bayer Leverkusen a Bayern Monachium - Bundesliga, 21. kolejka

W dniu 10 lutego 2024 roku na stadionie BayArena odbyło się starcie pomiędzy drużynami Bayer Leverkusen oraz Bayern Monachium. Sędzią głównym spotkania był Felix Zwayer z Niemiec. Atmosfera na trybunach była niesamowicie gorąca, kibice dopingowali swoje drużyny przez cały mecz, tworząc niesamowitą kulę dźwięku wokół boiska.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17:30, a już w 18. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą J. Stanišicia, który wykorzystał piękną asystę R. Andricha, ustalając wynik na 1-0. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-0 dla Bayeru Leverkusen.

W drugiej połowie gospodarze zdecydowanie przejęli inicjatywę. W 50. minucie Álex Grimaldo podwyższył prowadzenie dla Bayeru na 2-0 po asyście N. Telli. Bayern Monachium próbowało odrobić straty, jednak defensywa gospodarzy była nie do sforsowania.

W samej końcówce, w 90. minucie, kibice na BayArena oszaleli, gdy J. Frimpong strzelił trzeciego gola dla Bayeru Leverkusen, ustalając wynik spotkania na 3-0 na korzyść gospodarzy. Mecz zakończył się pełnym sukcesem dla drużyny z Leverkusen.

W trakcie meczu arbiter pokazał kilka żółtych kartek. Po stronie gospodarzy kartoniki obejrzeli: Edmond Tapsoba (64'), Amine Adli (77') oraz Lukáš Hrádecký (83'). Z kolei w drużynie gości żółte kartki otrzymali: Sacha Boey (36') oraz Leon Goretzka (62').

Nie odnotowano żadnych czerwonych kartek podczas tego starcia, co świadczyło o zaciętej, ale fair rywalizacji obu ekip. Po takim zwycięstwie Bayer Leverkusen teraz czeka seria kolejnych meczów, m.in. z FC Heidenheim, FSV Mainz 05 oraz 1.FC Köln. Bayern Monachium natomiast zmierzy się kolejno z: Lazio, Vfl Bochum oraz RB Lipsk.