Bayern Munich vs SV Darmstadt 98, wynik spotkania 8-0

W dziewiątej kolejce Bundesligi, na murawie Allianz Arena, kibice byli świadkami niesamowitego spektaklu, kiedy Bayern Munich zmierzył się z drużyną SV Darmstadt 98. Pierwsza połowa meczu, który rozpoczął się o 13:30 dnia 28 października 2023, zakończyła się bezbramkowym remisem, lecz druga połowa przyniosła prawdziwy festiwal bramek. Bayern Munich nie zostawił żadnych wątpliwości, kim jest królem niemieckiego futbolu, zdobywając aż 8 goli w drugiej połowie i nie pozwalając rywalom na ani jedno trafienie. Spotkanie pod dyrekcją sędziego Martina Petersena z Niemiec zakończyło się wynikiem 8-0 na korzyść Bawarczyków.

Szczegóły Meczowe

Bramki: H. Kane 51'(1-0, asysta: N. Mazraoui), L. Sané 56'(2-0, asysta: K. Laimer), J. Musiala 60'(3-0, asysta: H. Kane), L. Sané 64'(4-0, asysta: K. Coman), H. Kane 69'(5-0, asysta: T. Müller), T. Müller 71'(6-0, asysta: N. Mazraoui), J. Musiala 76'(7-0, asysta: T. Müller), H. Kane 88'(8-0, asysta: L. Sané)
Kartki żółte: Bayern Munich: Matthijs de Ligt 38'; SV Darmstadt 98: Matthias Bader 49', Fabian Nürnberger 69'
Kartki czerwone: Bayern Munich: Joshua Kimmich 4'; SV Darmstadt 98: Klaus Gjasula 21', Matej Maglica 41'
Następne mecze dla Bayern Munich: FC Saarbrücken, Borussia Dortmund, Galatasaray.
Następne mecze dla SV Darmstadt 98: VfL BOCHUM, FSV Mainz 05, SC Freiburg.

Relacja z meczu

W sobotnie popołudnie, Allianz Arena stała się areną spektakularnej gry Bayernu Monachium. Jak po raz kolejny okazało się, niemiecka drużyna nie zna litości dla swoich przeciwników. W meczu z SV Darmstadt 98, Bayern zdominował grę od początku do końca, kończąc spotkanie z oszałamiającym wynikiem 8-0.

Pierwsza połowa była spokojna, choć obie drużyny zmagały się z kartkami. Matthijs de Ligt z Bayernu Monachium został ukarany żółtą kartką, podobnie jak Matthias Bader z SV Darmstadt 98. W dodatku do tego, zarówno Joshua Kimmich z Bayernu jak i Klaus Gjasula i Matej Maglica z Darmstadt zostali ukarani czerwonymi kartkami.

Jednak to, co widzowie zobaczyli w drugiej połowie, przeszło najśmielsze oczekiwania. W ciągu zaledwie 37 minut, Bayern strzelił 8 bramek, nie pozostawiając drużynie przeciwnika żadnych szans. H. Kane, L. Sané i J. Musiala popisali się swoją skutecznością, zdobywając po kolejnych bramkach. Znakomite asysty od N.Mazraoui, K.Laimer, K.Coman i T.Müller wprowadziły skład Bayernu na drogę do zwycięstwa.

Cały mecz sędziował Martin Petersen z Niemiec, który miał pełne ręce roboty z racji liczby kartek. Mimo to, mecz przebiegał płynnie i bez większych incydentów.

Po tym zwycięstwie, Bayern Monachium zmierzy się z FC Saarbrücken, Borussia Dortmund i Galatasaray. Z kolei SV Darmstadt 98 będzie musiała stawić czoła drużynom VfL BOCHUM, FSV Mainz 05 oraz SC Freiburg.

Jest to kolejny przykład dominacji Bayernu Monachium na niemieckim boisku. Czy ktoś jest w stanie powstrzymać tę drużynę w tym sezonie? Czas pokaże.