Dnia 2023-12-09 14:30 na obiekcie Deutsche Bank Park odbyło się spotkanie Eintracht Frankfurt vs Bayern Munich zakończone wynikiem 5-1

Dzisiaj odbył się niezwykle emocjonujący mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Eintracht Frankfurt i Bayern Munich w ramach 14. kolejki Bundesligi. Spotkanie miało miejsce na Deutsche Bank Park, a zakończyło się wynikiem 5-1 na korzyść Bayernu Munich. Wynik na przerwę to 3-1, a widowisko miało miejsce o godzinie 14:30, dnia 9 grudnia 2023 roku.

Relacja z przebiegu meczu Eintracht Frankfurt - Bayern Munich

Mecz pomiędzy Eintrachtem Frankfurt a Bayernem Monachium rozpoczął się o godzinie 14:30 na Deutsche Bank Park w ramach 14. kolejki Bundesligi. Sędzią głównym spotkania był Felix Zwayer z Niemiec. Gospodarze zwyciężyli 5-1, prowadząc 3-1 po pierwszej połowie.

Pierwsza bramka padła już w 12. minucie, kiedy to Omar Marmoush ustalił prowadzenie dla Eintrachtu Frankfurt. Następnie J. Dina Ebimbe podwyższył prowadzenie na 2-0 w 31. minucie, a w 36. minucie H. Larsson zdobył trzeciego gola. Jednak Bayern Monachium odpowiedział bramką Leroya Sané w 44. minucie, zmniejszając prowadzenie Eintrachtu na 3-1 przed przerwą.

Po przerwie J. Dina Ebimbe znów wpisał się na listę strzelców, zdobywając czwartego gola dla Eintrachtu w 50. minucie. Następnie A. Knauff ustalił wynik meczu na 5-1 w 60. minucie, po asyście Omara Marmousha.

Oprócz bramek, padły również żółte kartki. Omar Marmoush został ukarany w 67. minucie, natomiast Min-jae Kim oraz Leroy Sané otrzymali kartki w barwach Bayernu Monachium.

Nie padła żadna czerwona kartka podczas tego spotkania.

W kolejnych meczach Eintracht Frankfurt zmierzy się z zespołami Aberdeen, Bayer Leverkusen i Borussia Mönchengladbach, natomiast Bayern Monachium zmierzy się z Manchesterem United, VfB Stuttgart oraz VfL Wolfsburg.

Relacja z meczu

Deutsche Bank Park tętnił emocjami w oczekiwaniu na starcie pomiędzy Eintrachtem Frankfurt a Bayernem Monachium. Kibice obu drużyn nie mogli się doczekać rozpoczęcia spotkania, a atmosfera na stadionie była elektryzująca. Początek meczu należał do gospodarzy, którzy szybko objęli prowadzenie za sprawą Omara Marmousha, który wykorzystał doskonałą okazję i umieścił piłkę w siatce. Goście próbowali odwrócić losy spotkania, ale to kolejne bramki Eintrachtu, zdobyte przez J. Dinę Ebimbe i H. Larssona, sprawiły, że fani z Frankfurtu oszaleli ze szczęścia. Bayern Monachium nie zamierzał jednak bez walki oddać pole, co udowodnił Leroy Sané, który strzelił bramkę dla swojego zespołu tuż przed przerwą. Po zmianie stron to jednak ponownie Eintracht dominował na boisku, zdobywając kolejne dwie bramki dzięki J. Dinie Ebimbe i A. Knauffowi. Ogromne wsparcie kibiców sprawiło, że piłkarze Eintrachtu prezentowali się znakomicie, zdobywając cenny triumf nad jednym z faworytów Bundesligi. Po meczu atmosfera na stadionie była elektryzująca, a kibice Eintrachtu świętowali z zespołem zasłużone zwycięstwo. Dla Bayernu Monachium był to trudny dzień, lecz z pewnością nie zabraknie im chęci do odrobienia strat w kolejnych spotkaniach.