Dnia 2024-05-18 13:30 na stadionie PreZero Arena miał miejsce mecz 1899 Hoffenheim kontra Bayern Munich - 4-2

W sobotnie popołudnie 18 maja 2024 roku na PreZero Arenie, w ramach 34. kolejki Bundesligi, 1899 Hoffenheim podejmowało Bayern Monachium. Gospodarze sprawili dużą niespodziankę, pokonując mistrzów Niemiec 4:2, mimo że do przerwy przegrywali 1:2. Spotkanie obfitowało w emocje i zwroty akcji, a fani obu drużyn na długo zapamiętają ten pojedynek.

Ekscytujący pojedynek na PreZero Arena: 1899 Hoffenheim vs Bayern Munich

18 maja 2024 roku, na wypełnionym po brzegi stadionie PreZero Arena, odbył się emocjonujący mecz pomiędzy 1899 Hoffenheim a Bayern Munich. Sędzią głównym tego widowiska był Marco Fritz z Niemiec. Mecz był częścią 34. kolejki Bundesligi, a spotkanie zakończyło się wynikiem 4-2 na korzyść gospodarzy.

Przebieg meczu minuta po minucie

Już od pierwszych minut można było dostrzec, że Bayern Munich przyjechał do Hoffenheim z zamiarem dominacji na boisku. Już w 4. minucie spotkania Thomas Müller popisał się znakomitą asystą, którą na bramkę zamienił Mathys Tel, otwierając wynik na 0-1 dla gości.

Zaledwie dwie minuty później, Bayern ponownie zaskoczył defensywę Hoffenheim. Tel tym razem samodzielnie asystował, a Alphonso Davies w 6. minucie podwyższył wynik na 0-2, co mogło wydawać się nokautującym ciosem dla gospodarzy.

Jednak Hoffenheim szybko odpowiedziało. W 8. minucie Andrej Kramarić znalazł się w idealnej pozycji po zagraniu od Angeliño i zmniejszył stratę do 1-2, dając nadzieję gospodarzom.

Druga połowa zaczęła się od intensywnej walki w środku pola, a atmosfera na stadionie stawała się coraz bardziej gorąca. W 51. minucie Grischa Prömel otrzymał żółtą kartkę za ostry faul, a trzy minuty później do jego kartoteki dołączył Florian Grillitsch.

Hoffenheim nie przestawało atakować. W 68. minucie Ichlas Bebou posłał piłkę do Andreja Kramarića, który precyzyjnym strzałem wyrównał na 2-2, wzbudzając euforię na trybunach.

Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, Thomas Bischof zagrał piłkę do Kramarića, który po raz kolejny nie zawiódł i zdobył trzecią bramkę dla Hoffenheim. Wynik 3-2 sprawił, że Bayern znalazł się w poważnych tarapatach.

W 87. minucie, Kramarić dopełnił dzieła zniszczenia, zdobywając czwartą bramkę i ustalając wynik na 4-2. Chwilę później, za nadmierne celebracje, Kramarić otrzymał żółtą kartkę.

W ostatnich minutach meczu Bryan Zaragoza z Bayernu również został ukarany żółtą kartką, co tylko potwierdziło frustrację gości.

Ostatecznie, Hoffenheim triumfowało nad Bayernem, a wynik 4-2 zostanie zapamiętany na długo przez kibiców obu drużyn. Był to mecz pełen emocji, zwrotów akcji i wspaniałych bramek, który na pewno dostarczył wiele radości fanom piłki nożnej.